Bornova Anaokulları | Minik Şirinler Anaokulu |Bornova - Evka 3 İZMİR

Hakkımızda
Hakkımızda

Bizler;

HAKKIMIZDA

İzmir Bornova'da bulunan anaokulumuz etrafı yeşilllikler ve ağaçlarla çevrili,doğa ile iç içe dört tarafı bahçe olan iki katlı mustakil bir binada şehrin içerisinde ama doğayla başbaşa bir konumdadır. Tüm bölümleri 3-6 yaş arası öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiş, bağımsız bir binada hizmet vermektedir.Her yaş grubu için ayrı ayrı geniş ve aydınlık sınıflar, ilgi merkezleri, modern ve zengin oyuncaklarla donatılmış oyun odası, bahçe içerisinde oyuncaklarla donatılmış oyun parkı,kış dönemleri için kış bahçesi, yemekhane ve yaş gruplarına göre ayrı ayrı tuvaletler mevcuttur.


Okulumuzda öğrencilerimiz 3-6 yaş aralığında olup, sınıflarımızı yaş gruplarına göre ayırmakta ve gün içinde öz oyun saatlerinde farklı sınıfları kullanabilmektedirler. Her sınıfın kendine ait bir sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmeni vardır.öğretmen kadromuz üniversite çocuk gelişimi ve eğitimi / okul öncesi öğretmenliği mezunudur. Servis öğretmeni, Aşçımız, temizlik elemanı ve Şoför okulumuzun kendi bünyesinde bulunan çalışanlardır.


Eğitim kadromuz mesleki olgunluk ve alan donanımı açısından tecrübeli, kendini geliştirmeye yönelik çalışmalarda katılımcı, sevgi ile çocuk eğitimini ilke edinmiş, ekip ruhu ile çalışanlardır.
Anaokulumuz bornova evka3,bornova merkez,bayraklı,çamdibi,yeşilova,pınarbaşı,doğanlar,naldöken,mevlana mahallesi,atatürk mahallesi,evka4,osmangazi,altındağ semtlerine servisli taşımacılık yapmaktadır...

MİSYONUMUZ

Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, çalışkan, sorgulayıcı, araştırıcı, paylaşımcı, girişimci, kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık, yaratıcılığı gelişmiş, ilgi alanları ortaya çıkarılarak desteklenmiş, kendi kendini ifade edebilen sağlam kişilikli bireyler yetiştirmek.çocukların öğrenme isteğini artırmak, kendisini ve çevresini tanımasına olanak vererek öğrendiklerini uygulayabilecekleri ortamı sağlamak temel misyonumuzdur.

 

VİZYONUMUZ

Okulumuzda verimli bir eğitimin temel ihtiyaç olarak kabul edilmesini; her velinin, çocuğuna eğitim için her türlü fırsatın verildiğini bilmesini; hem öğretmenlerin, hem de öğrenenlerin birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inanmasını; Herkesin her gün daha iyiye ulaşmak için çalışmasını istiyoruz. Ne istediğini bilen eğitimli bir milletten, eğitimli bireylerden oluşan bir millet oluşturmanın yolunun, anaokulu düzeyinden başlayan eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz.